Get Adobe Flash player

14 czerwca 2016 r. w auli Zespól Szkół w Dąbrowie miała miejsce podniosła uroczystość.

W tym wyjątkowym dniu, Gala „Złotych Dębów 2016”. pokazała, że mijający rok szkolny  to wiele sukcesów i nietuzinkowych przykładów dobrej praktyki wielu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz dobrodziejów.

Już od „gruntu", uroczystość zaplanowana była na najwyższym poziomie. Oprawę muzyczną zapewniło Studio Piosenki Gminnego Ośrodka Kultury  i Rekreacji w Dąbrowie. Uczennica klasy 2b Emilia Homenda wprowadziła wszystkich zaproszonych gości w radosny nastrój.

Spośród nominowanych 24 uczniów szkoły podstawowej i 26 uczniów gimnazjum, statuetki w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • „Artysta słowa”: WIKTORIA KARAKUŁA (SP) oraz ALEKSANDRA RUDYK (PG),
  • „Mistrz wiedzy dawnej i niedawnej”: PIOTR BIL (SP),
  • „Mistrz wiedzy historycznej i obywatelskiej”: JAN SIBIK (PG),
  • „Ścisłowiec”: WIKTORIA KARAKUŁA (SP) oraz JAKUB POLIKOWSKI (PG),
  • „Naukowiec”: MATEUSZ BIENEK (PG),
  • „Poliglota”: DAMIAN KOZIAR (SP) oraz ALEKSANDER KOKOT (PG),
  • „Artysta”: NADIA MENDEL (SP) i MILENA ŁYGA (SP) oraz EMILIA STEFANIAK (PG),
  • „Filantrop”: PIOTR BIL (SP) i SANDRA SIERAKOWSKA (SP) oraz JULIA KOWALCZYK (PG).

Szczególną nagrodę , statuetkę „Super Uczeń”, otrzymał PIOTR BIL (SP), który w trzyletnim cyklu edukacyjnym zdobył największą liczbę statuetek.

Dla laureatów kolejno zaśpiewała Dominika Taboł i Patrycja Seredyka.

W tym roku szkolnym Rada Pedagogiczna ZS w Dąbrowie do nagrody Złote Dęby – „Przyjaciel Szkoły” nominowała 16 osób  i instytucji, których zaangażowanie w istotny sposób wpłynęło na podwyższenie jakości pracy szkoły, poprawę bazy materialnej oraz tworzyło pozytywny wizerunek szkoły w środowisku.

Statuetki w kategorii „Przyjaciel Szkoły” otrzymali:

Pan Janusz Gruszka, Pan Andrzej Krzywy, Parafia p.w. Św. Wawrzyńca w Dąbrowie, Pan Sebastian Taboł, Pani Małgorzata Gruntowska, Pani Iwona Spólnicka, Pan Klemens Adamski, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im F. Chopina w Opolu – Pani Dyrektor Magdalena Czercowy, Pani Maria Szeremeta, zespół trenerów piłki ręcznej: Pani Małgorzata Bucyk, Pan Andrzej Dolipski, Pan Krzysztof  Kasperek; Państwo Barbara  i Ryszard Gaczkowscy,  Pani Elżbieta Zelek, Pan Marek Leja – Wójt Gminy Dąbrowa oraz Pan Janusz Staszowski – Dyrektor GZEASiP Dąbrowa.

Piosenkę „Nauczmy się żyć obok siebie” wykonał rodzinny duet: Pani Jarosława Letki z córką Zuzanną , a dedykowana była właśnie naszym obecnym i nowym Przyjaciołom Szkoły.

Uroczystości towarzyszyły chwile wzruszenia, podziękowań i życzeń. Warto podkreślić, że wspaniała oprawa uroczystości, tak odmienna od typowych szkolnych apeli, sprawia, że uczestnictwo w niej jest dużym przeżyciem dla uczniów , ich rodziców oraz zaproszonych gości. Już od maja cała społeczność szkolna niecierpliwie oczekuje uroczystości wręczenia „Złotych Dębów”, która na stałe weszła do kalendarza imprez naszej placówki i stała się świętem nie tylko społeczności szkolnej, ale i środowiskowej.

Zakończenie gali uświetnił występ wokalny instruktora Studia Piosenki GOKiR  Pani Magdaleny Janoszki i Pani Jarosławy Letki. Piosenka z repertuaru Czesława Niemena „Jednego serca” chwyciła za serca wszystkich obecnych.

Renata Planert - Palak

Dziennik Lekcyjny

Godziny lekcyjne

 

1. 8:05 - 8:50

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5.11:40 - 12:25

6. 12:40 - 13:25

7. 13:40 - 14:25

8. 14:30 - 15.15

Zegar

Ulti Clocks content

Foto

image003.jpg

Informacje dnia


Dzisiaj jest: Piątek
18 Czerwca 2021
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kalkulator

profesjonalny

Sonda

Twój ulubiony przedmiot?
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 


Copyright © 2010 IK. All Rights Reserved.